Obwód łowiecki numer 18 (dawniej 74) to ponad 7 tyś ha powierzchni, w wiekszości leśnej, położonej w srecu puszczy Zgorzelecko-bolesławieckiej, na obszarze administrowanym przez Nadleśctwo Ruszów. Zdecydowana większośc lasu to niezbyt bogate siedliska borowe z dominującą sosną oraz z bardzo niewielkim udziałem brzozy, świerka, dęba. Na terenie obwodu znajduje się kilka stawów hodowlanych o łącznej powierzchni kilkuset hektarów, które zasadniczo poprawiają warunki wodne w łowisku. Zwierzostan tego obwodu to głównie jelenie, dziki, sarny, lisy, jenoty, kaczki, słonki, zalatują to również gęsi w czasie jesiennych migracji
Obwód łowiecki 160 (dawniej 211) zajmuje niemal 5,5 tyś ha powierzchni. Ponad 2 tyś ha zajmują lasy administrowane przez Nadleśnictwo Złotoryja. Zwierzostan tego obwodu to głównie jelenie, dziki, sarny, lisy.
Obwód łowiecki numer80 (dawniej 286) to ponad 4 tyś ha powierzchni, w znacznej części leśnej, położonej w Karkonoszach, na terenie administrowanym przez Nadleśctwo Śnieżka. W lesie przeważają siedliska borowe z dominującym świerkiem oraz z niewielkim udziałem buka, brzozy, dęba. Zwierzostan tego obwodu to głównie jelenie, sarny, dziki, lisy, ale ważnym, choć niezbyt licznym przedstawicielem fauny jest muflon. W roku gospodarczym 2009/10 dokonaliśmy zasilenia łowiska. W lutym wypuszczony został 9-cio osobniczy kierdel muflonów, pochodzących z wielkopowierzchniowych hodowli zagrodowych z Czech. Muflony zaaklimatyzowały się całkiem nieźle. Niestety ponieśliśmy dotkliwą stratę - dwuletni tryczek, który był wypuszczony w składzie wsiedlanego kierdla na Żarze, został znaleziony martwy w potoku górskim.